Problems  with the Cyrillic fonts?
Change your Document Encoding to Win-1251 
"Молода гвардія" # 168 від 4 вересня 1985 р.
КОМПОЗИТОР У ДИСКОТЕЦІ
      ДОСИТЬ несподіване поєднання на перший погляд, чи не так? Але тільки на перший. Мені здавалося дивним. що в одній з найважливіших галузей виховання молоді — а саме у питаннях музичного впливу — ми знаходимося у якійсь розгубленості: і начебто знаємо, що робити і як, і, разом з тим, витрачаємо масу енергії, сил, щоб в дискотеку втілити необхідний нам зміст.
         Завдання, звичайно, цікаве й відповідальне: створити нову форму розмови з молоддю, форму, що безпосередньо пов'язана з музикою і яка водночас виходить з наших традицій: музичних, соціальних, громадянських. Здавалося б, можливостей для цього чимало: є в нас і енергійні комсомольські ватажки, є і численні ентузіасти У молодіжних клубах, є режисери, є фахівці, обізнані з потрібною для цього апаратурою, є, здається, й обдаровані композитори...
         Ловлю себе на паузі. Спробую пригадати прізвища талановитих, серйозних композиторів, які постійно працюють у цьому “несерйозному” жанрі легкої, танцювальної музики, І виникає заминка. А молодь потребує музики — громадянської. ліричної, танцювальної — різної, але завжди сучасної. Саме на рівні вимог ідейних і художніх, що висуваються до музичного матеріалу сьогодні. Так, автор, який працює для молодіжної естради, неодмінно має знати вимоги сьогоднішнього дня. Він повинен висловити те, що хвилює, бентежить, окрилює нашу молодь. І якщо це має місце, тоді слухач з увагою, захопленістю слухатиме пісні такого автора, віритиме йому.
        Пригадується вечір (авторський концерт), на який мене запросив молодий композитор Олександр Спаринський. Здавалося б, вечір у дискотеці -— це записи, танці, жвавий диск-жокей. А тут авторський концерт — за участю ансамблю, виконавців? Безпрецедентна витівка? Втім, Олександр вже неодноразово радував нас не тільки цікавими піснями (взяти хоча б пісню “Однокласники”, яку виконує В. Кікабідзе), а й сценарними, літературними спробами, експериментами у різних музичних стилях: від камерної музики до рок-н-ролу.
        Отже, Клавдієве, дискотека... Столики, за якими розмістилися глядачі — чи учасники? Вагаюсь чітко визначити, бо з самого початку і під час концертної, танцювальної, частини і глядачі, і ведучі (точніше, гості) вели постійний, зацікавлений діалог: розповіді, запитання, музика — і під фонограму, і з “живими” артистами... Головне, як кажуть, — на одному диханні.
      У першій частині вечора — художньо-публіцистичній — В. Шпортько виконав пісню про Київ, В. Удовиченко — музичну стилізацію “Лист на фронт”, ансамбль “Синтез” — пісню “Попутного вітру”, що відтворює романтику часів громадянської війни, під фонограму “Корчагінців” — “До побачення, Петропавловськ”, демонструвалися слайди, зняті під час далекосхідного рейсу агіттеплохода ЦК ВЛКСМ учасниками якого були “Корчагінці”. Пісні супроводжував змістовний авторський коментар.
        Розповідь керівника “Синтезу” Юрія Кухаря та Олександра Спаринського про технічні засоби, про можливості сучасного процесу звукозапису, демонстрація поліфонічного багатоголосого синтезатора, його незвичних барв, а потім виконана Людмилою Антоненко пісня “Дерзкий слалом”, така багата на сучасні прийоми аранжування, склали розділ зустрічі, який можна назвати, пізнавальним. Додам, що співробітництво Спаринського та ансамблю “Синтез” носить постійний характер.
        Олександр Спаринський — композитор молодий. Стаж практичної роботи — трохи більше п'яти років. І, може, й не головне, що в його творчому доробку поки що немає творів широко знаних і визнаних. Визнання приходить з роками копіткої праці. При щирому ставленні до слухачів, при громадянській проблематиці, при вдумливому, не дилетантському підході творчість його обов'язково знайде відгук у багатьох шанувальників пісні. Скажете, мовляв, усім догодити неможливо. Нехай. Пошук — справа молодих. Щоб робота була зроблена якісно, професійно, майстерно, щоб часточка серця була присутня у кожному з починань.    
"ТЮМЕНСКИЙ КОМСОМОЛЕЦ" # 24 от 25 февраля 1981 г.
ПЕСНИ УКРАИНЫ
            По северным районам области проходит гастрольный маршрут бригады Укрконцерта. Перед нефтяниками и строителями городов Ханты-Мансийска и Урая, поселков Кондинский, Октябрьский и Мужи выступят украинские артисты. В составе коллектива представители различных жанров. Сопровождает все концерты эстрадный квартет. В репертуаре бригады — популярные песни          В. Мигули, Е. Мартынова, а также песни киевских авторов А. Билаша, И. Поклада. Зрителей ожидает встреча с молодым украинским композитором А. Спаринским.